تجهیز وراه اندازی سالن کنفرانس (صوت وتصویر) سالن همایش

سیستم کنفرانس شامل مجموعه ای از تجهیزات صوتی و تصویری می باشد که مخصوص برگزاری کنفرانس ها و همایش ها است. جهت راه اندازی و اجرای این سیستم در هر بخش نیاز به یک سری زیر ساخت با حداقل استاندارد ها می باشد.
مزیت های استفاده از این سیستم در سالن کنفرانس باعث می شود تا کیفیت برگزاری جلسه و رضایت سخنرانان و دعوت شدگان تامین شود. در صورت هوشمند کردن جلسات در وقت، هزینه و حتی نیروی انسانی صرفه جویی می شود.

یکی از این تجهیزات سیستم صوت و میکروفون اتاق کنفرانس و دیگر ملحقات آن است و دیگری سیستم تصویر مانند ویدئو کنفرانس و ویدئو پروژکتور و دیگر ملحقات آن می باشد. ضمنا سالن کنفرانس که محل نصب و راه اندازی این تجهیزات می باشد هم باید دارای ویژگی ها و استاندارد هایی باشد.

شرکت افزارآرنا مجری طرح های تجهیز سالن های کنفرانس و همایش، از زیر ساخت تا نصب و اجرای دستگاه ها و تجهیزات بر اساس استانداردهای طراحی سالن های همایش، می باشد.

طراحی

منحصرا طراحی سالن همایش و کنفرانس تحت شرایط خاصی انجام می پذیرد تا در نهایت فضایی مهیا گردد که جلسه روان و بدون مشکل اذیت کننده ای برگزار شود.

صوت کنفرانس

یکی از پیشرفته ترین تجهیزات و مهمترین سیستم مورد نیاز در سالن کنفرانس، سیستم صوت کنفرانس می باشد. ساختار سیستم های صوتی کنفرانس معمولا به این شکل است که یک دستگاه کنترل و مدیریت صوت وجود دارد که باند ها و میکروفون ها به آن وصل می شوند تا تنظیماتی چون کم و زیاد کردن صدا و یا فعال و غیر فعال کردن هرکدام از باند ها و میکروفون ها به وسیله آن انجام شود.

سیستم تصویر

سیستم تصویر کنفرانس متشکل از دستگاه های پخش کننده(ویدئو پروژکتور و …) و دستگاه های نمایش دهنده (پرده ویدئو پروژکتور ،صفحه نمایش سالنی و …) می شود.در انتخاب سیستم های تصویر باید نکاتی همچون ظرفیت و ابعاد سالن را مد نظر داشت.

اتاق کنترل

اتاق کنترل مکانی است که قسمت زیادی از تجهیزات نام برده در قسمت های قبل به همراه اپراتور در آنجا مستقر می شوند.

از جمله وظایف و کارکرد های این اتاق شامل :
–    کنترل برق ورودی سالن و برق اضطراری
–    کنترل دما بوسیله سیستم های سرمایشی و گرمایشی
–    مانیتورینگ دوربین ها
–    کنترل تردد و دسترسی به سالن
–    مانیتورینگ دوربین ها
–    ضبط تصاویر و صدا ها
–    میکس تصاویر و اطلاعات و نمایش آنها